Odpowiedz do tematu
Dr. John Carter
Sonali 14
Moderator
Moderator

Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 312
Skąd: ;]
Odpowiedz z cytatem
Zapraszam do dyskusji na temat naszego sympatycznego doktorka ;]

_________________
Mucha Fuerza Guaje !
<3
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama


Martanaeran
Administrator
Administrator

Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 1096
Odpowiedz z cytatem
Bohater bardzo pozytywny:D
Na początku taki nieporadny, potem się wyrobił, a później życie dało mu w kość: dźgnięcie nożem, śmierć Lucy, narkotyki...
Przy Abby miał dobrze, ale chyba do siebie nie pasowali, bo wszystko się rozleciało.
Potem trochę przynudzał, że aż wyjechał do Afryki i związał się z Kem (której szczerze nie lubię), urodził im się synek, ale niestety umarł.
Jakby tego było mało, to jeszcze wysiadły mu nerki, w ogóle scenarzyści zrobili z niego magnes na wszystkie nieszczęścia i wypadki.
Ale jako lekarz był niesamowity, oddany, opiekuńczy i profesjonalny:)
Najdłużej występował ze wszystkich lekarzy na ER:) Jego mentorem iw wielkim przyjacielem był Benton, który nie raz nawrzeszczał na Cartera, ale za to ten wiele mu zawdzięcza, nie tylko na polu zawodowych, ale przede wszystkim jako przyjaciel, któremu Benton ratował przed problemami i przed śmiercią.
Sorry, że tak się rozpisałam, ale lubię tę ich relację: mentor - uczeńSmile
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
fankakar
Moderator
Moderator

Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 707
Skąd: Wałbrzych
Odpowiedz z cytatem
Dr. John Truman Carter III, grany przez Noaha Wyle, jest fikcyjnym doktorem medycyny w serialu ER. Charakter, nazwany po prostu "Carter" jak większość bohaterów, zostały wprowadzonym w epizodzie ,,pilot" i, bez przerwy, jest jednym z głównych charakterów. Był pokazywany od 1994, aż do 2004 – 2005 . Carter został głównym charakterem serii po odejściu Dr. Marka Greene w sezonie 8.
Wyle zdecydował odejść w sezonie 11, wbrew ofertom, by pozostać. Carter wtedy wyjechał do Afryki i poślubił , Likasu Makemba, w epizodzie trafnie tytułowanym " Pokaz Musi pójść dalej".
Noah Wyle był znowu zaproszonym z powrotem dla czterech epizodów w Sezonach 12 i 13. Potem znowu wyjechał, ale pojawia się w 15 sezonie.

Pierwsze pojawienie się: Wrzesień 19, 1994
(Pilot, "24 Godzin")
Ostatnie pojawienie się Jako regularny:
Maj 19, 2005
(Przypraw 11, " Pokaz Musi pójść dalej")
Jako specjalny gość:
Kwietniowy 2, 2009
(Przypraw 15, "I w końcu...")
Przezwisko(s) Carter
Data urodzin 1970-06-04
Zawów w ER Lekarz
Tytuł Medyczny Student (1994-1996)
John rodziny "Jack" Carter Jr. (ojciec)
Carter Eleanora (matka)
Robert "Policjant" Carter (brat, zmarły)
Współmałżonek(s) Makemba Likasu (żona; był w separacji)
Dzieci Joshua Makaio Carter (synowie, z Makemba; nie żyje)

Wstęp

Carter Johna urodził się czerwca 4, 1970., pochodzi z bardzo bogatej rodziny. Jego ojciec został oszacowany, że ma $178 milionów, chociaż w późniejszych sezonach czyni aluzję, że to jest tylko ułamek całkowitych pieniędzy rodziny. Rodzina Cartera nie poparła jego decyzji, by praktykować medycynę w - miejskim szpitalu, woląc, zamiast że on poświęcać więcej czasu do filantropijnych zadań rodziny. Antypatia jego rodziniy do wyboru kariery Carteaa, w pierwszych sezonach doprowadziła go do kłopotów finansowych.

Kluczowe wydarzenia

Carter przyszedł do CGH jako student trzeciego roku medycyny. Carter jest pokazany jako nie zawsze utalentowany lekarz, ale zawsze jako współczujący pacjentom . On początkowo był zainteresowaniy chirurgią — nawet kończąc pierwzy rok chirurgii jako rezydent — jego nauczycielem był Peter Benton.. Jednakże, po czasie decyduje zmienić specjalność na medycynę wypadkową. Aby zmienić specjalność zgadza się pracować za darmo przez rok. Ponieważ nie było funduszy na dodatkowy etat. Jako pracownik CGH jego pewność siebie rosła i robił co jest możliwe, aby tylko pomóc pacjentom.

Carter na celowniku w Kongo

W czasie 6 sezonu -(w okresie kiedy zaczął pojawiać się regularnie), Carter i jego przyjaciółka i studentka medycyny Lucy Knight (Kelly Martin) zostali pchnięci nożem przez pacjenta ze schizofrenią - Paula Sobrickiego (David Krumholtz). U Knight nóż utkwił w gardle, więc umarła z powodu urazów; Carter otrzymał cios w plecy, co spowodowało trwałe uszkodzenie nerki (sytuacja, która dojrzeje 9 po latach). W rezultacie chronicznej bitwy z bólem, winą ocalałego, i odpornością na sprowadzenie pomocy, Carter ostatecznie pogłębia narkotyczne uzależnienie. Zaczyna robić cykl błędów podczas pracy. Później pielęgniarka Abby Lockhart powstrzymuje go przed wstrzyknięciem fentanylu dr Weaver, która domaga się jego wypoczynku w centrum rehabilitacji dla lekarzy w Atlancie albo zwolnienia. Pomimo, że początkowo był temu przeciwny, zabiera go dr Benton. Po powrocie z rehabilitacji, Carter godzi się na rozmowę z uzależnionym od heroiny kuzynem, Chasem i przeprasza za jego długą nieobecność, mówiąc, "Nie chciałem przyznać się do faktu, że byłem właśnie taki jak ty."

Podczas sezonu 9, Carter spotyka się z Abby po tym, jak zostali poddani kwarantannie w ER przez dwa tygodnie z powodu wybuchu ospy małpy. Długo próbują przełamać lody, w końcu ich znajomość przeradza się w romantyczne stosunki. Jednakże, brat Abby Eric jest zdiagnozowany z depresją maniakalną i jego zachowanie staje się niekonsekwentne. Następnie znika . W międzyczasie, zdrowie babki Cartera, Millicent, znacznie się pogarsza, matka Cartera ma trudności z zaakceptowaniem jej rozwodu z ojcem Cartera. Gorzej, Abby i Carter wciąż kłócą się o to, czy Abby (była alkoholiczka) powinna nie pić wcale, czy umiarkowanie. Te osobiste kwestie osiągają punkt krytyczny, gdy brat Abby powraca, a tego samego dnia babka Cartera umiera. Carter jest załamany, ma żal do Abby, mimo to czuje, że to jest jej obowiązek by poszła i przyprowadziła swojego brata, który był bez środków do życia, zasadniczo zostawiła Cartera, by mógł w spokoju rozpaczać. Gdy nieprowokowany Eric zachowuje się niestosownie na pogrzebie Millicent, udając, że spada do jej otwartego grobu, to oznacza początek końca związku Cartera i Abby. Około miesiąc później, Carter nie potrafi zapanować nad swoim żalem i z jego kłopotami z Abby, zgadza się pojechać do Konga (bez zgody Abby) , wraz z Luką Kovacem dołączają do lekarzy z południowo-wschodniej Szkocji. Jest tam bardzo niebeziecznie, zostali niemal zabici przez żołnierzy partyzanckich. Carter wraca do Chicago po dwóch tygodniach.
Kiedy informują o śmierci Kovaca w Afryce, Carter idzie odzyskiwać jego ciało na początku sezonu 10. Ku jego zaskoczeniu, znajduje Kovača - żywego. Umawiają się, że Kovač wraca do Chicago i przekaże list Cartera dla Abby, w którym kładzie kres ich stosunkom (odcinek "Dear Abby"). W tym czasie, Wyle'owi rodzi się pierwsze dziecko, poprosił producentów o trzy miesiące wolnego, by móc opiekować się synkiem. Producenci zastosowali się do tej prośby. Uporali się z tym problemem i pozostawili Cartera na kilka miesięcy w Afryce. W centrum chorych na AIDS współpracuje z Kem. Początkowo są odmiennego zdania, jeśli chodzi o podejście do traktowania chorych, ale z czasem zaczynają się szanować i zakochują się w sobie (więcej o Kem poniżej w "Powiązane charaktery: Romantyk") .

Podczas sezonu 11, Carter zaczyna budować przychodnię dla chorych na HIV/AIDS, przyległą do County General, z pełnym finansowaniem przez fundację dobroczynną jego rodziny. Placówka miała być nazwana imieniem jego nienarodzonego synka - "Joshua Makaio Carter Centrum." Potem wyjedzie do Paryża, gdzie Kem jest u matki, która się rozchorowała. Po bardzo niezgrabnym spotkaniu, ich stosunki zaczynają się poprawiać, Carter proponuje by pojechali do Afryki i zaczęli wszystko od nowa. Ona nie odpowiada natychmiast, ale później przyjmuje ofertę. Dr Carter wraca do Chicago na ostatni dyżur w County General i, po pożegnaniu się z przyjaciółmi, wyjeżdża do Afryki, by być z Kem.

W sezonie, Carter pojawia się w czterech odcinkach, przyjeżdża po kolegę lekarza, dr Pratta i Debbie (Maria McCormack), którzy jadą do Danfur w Sudanie. Pratt informuje go o ciąży Abby.

Carter powraca w sezonie 15 w odcinku "The Beginning Of The End" w którym wraca do ER przy County General po pobycie w Afryce. Wyjaśnia dr Cate Banfield, że zostaje w Chicago na czas nieokreślony i spodziewa się wprowadzić jakieś zmiany i nie chce dać zasnąć swoim umiejętnościom. Ona zgadza się po tym, jak dowiaduje się, że jednym z jego nauczycieli przy szpitalu był Mark Greene. W tym momencie Carter ponownie jest połączony z kilkoma znajomymi twarzami, wliczając w to Morrisa, Jerry'ego, Neelę, Zadro i Samanthę Taggart. Sam mówi, że dostała wiadomość od Abby i Kovača, że czują się dobrze, podczas gdy Carter wyjaśnia jej, że wciąż jest z Kem, tyle że pojechała w odwiedziny do rodziców do Paryża.
Odwiedza "Joshua Makaio Carter Centrum", by odgarnąć śnieg gromadzący się na nazwie przed wejściem na imieniu Joshua, co zajmuje trochę czasu. Pod koniec tego odcinka, Carter jest na dializie. W następnym odcinku "T-minus- 6" okazało się, że to przez amyloidozy rozwijające się z bilharcjozy, która jest w nerce Cartera, która jest nieodwracalnie uszkodzona (stało się tak, gdy został pchnięty nożem przez Sobrickiego w sezonie 6 w odcinku "Be Still My Heart"). Dlatego zostaje w Chicago po tym, jak zapisze się na listę oczekujących na przeszczep nerki. Pracując w ER, stara się pokazać, że jest bardzo dobrym lekarzem z doświadczeniem, ale przyznaje też, że nie zna się na ostatnich lekach i użytych technikach w medycynie w U.S. W odcinku "Old Times" odwiedza go jego mentor i wieloletni dobry przyjaciel Peter Benton, któremu wyjawia, że jego stosunki z Kem nie są najlepsze. W tym samym odcinku otrzymuje nową nerkę.

W "And In The End...", w ostatnim odcinku, Carter używa swojego szczęścia rodzinnego by otworzyć Joshua Carter Centrum, medyczną przychodnię dla grup o niższym statusie. Jego ostatnią powinnością w serialu jest rozmowa z Rachel Greene, kiedy mówi jej: "dr Greene, ty przyszłaś?" ona twierdząco kiwa głową.

Powiązane charaktery

Wcześniej w serii, postać Cartera zwykle pozostawała w świecie fikcyjnym ER. Odkąd jego postać była najbardziej rozpoznawalna, mieszkańcy U.S. często dyżurowali pod telefonem w nadmiarze z 80 godzin tygodniowo, to było poszerzenie tej praktyki. Jednakże, z odejściem kilku bohaterów płci męskiej (aktorów), poczynając od Georga Clooneya w 1999 roku, Wyle przybrał największą rolę w serialu - zarówno w personelu medycznym jak i główny charakter miłosny.
Gdy Antoni Edwards postanowił, że odchodzi z serialu po ośmiu latach w 2002, Noah Wyle awansował zasadniczo na najwyższe miejsce, automatycznie wzrosła oglądalność serialu. W konsekwencji podjął główną rolę i pojawiał się w prawie każdym odcinku, podjął się pozycji `lidera` w ER. W symbolicznym geście tego wydarzenia, Mark Greene powiedział mu: "Nadajesz ton" w ostatnim dniu Greene'a w ER. Greene'owi powiedział dokładnie to samo dr Morgenstern, w odcinku pilotowym 1 sezonu, po próbie samobójczej pielęgniarki Carol. Carter z kolei, powiedział to samo dr Archie Morrisowi, kiedy wyjeżdżał do Afryki.

John Carter jest jedyną postacią, która nawiązywała kontakty z całym personelem medycznym, który przewinął się w ciągu 15 lat trwania ER.

Rodzina

Eleanor i John Carterowie pojawiali się regularnie (w szczególności na początku serialu spotykamy różnych członków bogatej rodziny Cartera). Jego ojciec, John (Jack) Truman Carter, Jr. (Michael Gross), jest kochający ale sztywny, i bardzo ugodowy wobec żony. On i młody Carter są w nienajlepszych stosunkach. Matka Cartera, Eleanor (Maria McDonnell), jest emocjonalnie zimna. Jej osobowość pozornie stała się jeszcze chłodniejsza po śmierci starszego brata Cartera, Bobby'ego (Robert), z powodu białaczki. Dziadek Cartera, John Truman Carter, Sr. (George Plimpton), jest najbardziej rozczarowany przez wybór zawodu Cartera, i chociaż Carter szanuje go, on również dlatego żywi do niego urazę.
Babka Cartera, Millicent Carter (Frances Sternhagen), jest dobroczyńcą szpitala, finansującą przychodnię Carol Hathaway. Carter jest sam blisko swojej babki (którą nazywa "Gamma") i sporadycznie żyje u niej w domu. Od czasu do czasu sprzeczają się, jakkolwiek, jeżeli chodzi o niechęć Johna do uczestniczenia w sprawach spadkowych całej rodziny. Kandydatem do podjęcia spadku Cartera jest jego brat cioteczny Chase (Jonathan Scarfe) , który jest uzależniony od heroiny.
Carter, z pomocą koleżanki Anny, próbują namówić go do odwyku i zrehabilitować go, bez skutku. Chase ostatecznie zażywa zbyt dużej dawkęi, powodując poważne uszkodzenie mózgu. Carter błaga rodzinę by zatrzymać go na fizjoterapii, wtedy zdrowie Chase'a znacznie się poprawia. Elaine Nichols Carter (Rebecca DeMornay), była żona kuzyna Cartera, przychodzi do szpitala z podejrzeniem raka piersi i Carter postanawia, że będzie jego pacjentką.

_________________
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bloodymary
Nowy
Nowy

Dołączył: 16 Lut 2012
Posty: 3
Odpowiedz z cytatem
Mój ulubiony bohater, fajne przechodził ewolucje i dobrze zagrane.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mr.myers
Poziom I
Poziom I

Dołączył: 29 Mar 2013
Posty: 68
Odpowiedz z cytatem
Moja ulubiona postaćSmile

http://chudnij-z-nami.pl/
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dracules
Nowy
Nowy

Dołączył: 08 Cze 2013
Posty: 4
Odpowiedz z cytatem
dzieki za link

_________________
Najlepsze projektowanie wnętrz świdnica
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Reklama


Dr. John Carter
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Odpowiedz do tematu  
  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach